Poprowadził Słowenię do mistrzostwa Europy, był najlepszym zawodnikiem finału i całego turnieju. Mimo to nie czuje się bohaterem. – Koszykówka to sport drużynowy. Jestem dumny z moich kolegów – powiedział Goran Dragić.
Słowenia w finale pewnie wygrała z Serbią. Wcześniej zespół Igora Kokoskova pokonał Hiszpanię, rewelacyjną Łotwę, Ukrainę, a w grupie Polskę, Finlandię, Grecję, Francję i Islandię. Dragić tylko z Ukrainą wypadł słabiej. Poza tym trzymał równy poziom przez cały turniej.
W finale rozgrywający Miami Heat grał fantastycznie w pierwszej połowie – po dwóch kartach miał 26 punktów. – Każdy chce zagrać jak najlepiej w finale, a wszyscy moi współpracownicy – sztab trenerski i koledzy – znaleźli dla mnie idealną pozycję – powiedział 31-letni zawodnik.
Nie wytrzymał do końca
W drugiej połowie Dragić prezentował się słabiej, nie trafił kilka rzutów z otwartych pozycji i w końcowych minutach nie było go na parkiecie. Jedni uważali, że to zagrywka trenera, ale Kokoskov zdementował te pogłoski.
– Po prostu nie mogłem skorzystać z Gorana. Chciałem, żeby grał, ale jago ciało odmawiało mu już posłuszeństwa – wyjaśnił.
Pod nieobecność Dragicia i Luki Doncicia, który w trzeciej kwarcie doznał kontuzji stawu skokowego i też nie mógł grać, ciężar gry wzięli na siepie Klemen Prepelić i Anthony Randolph. Ostatecznie pierwszy zakończył ostatni mecz mistrzostw z 21 punktami, a drugi – z 15.
– Słowenia zasłużyła na złoty medal. Grali w tym turnieju z taką szybkością jak w NBA. My też nie schodzimy poniżej pewnego poziomu – przywozimy trzeci srebrny medal z wielkiej imprezy w ostatnich czterech latach – ocenił Aleksandar Djordjević, szkoleniowiec Serbów.
Dla Dragicia finał w Stambule był ostatnim meczem w drużynie narodowej, więc pożegnał się z nią najlepiej jak mógł. Teraz doświadczony rozgrywający będzie skupiał się na występach w Miami. Zostawia reprezentację w dobrych rękach – przez następne lata liderem zespołu zapewne będzie 18-letni Doncić.
Następne
109 - 94
Golden State Warriors
121 - 112
Miami Heat
109 - 100
Orlando Magic
84 - 72
Real Madryt
97 - 80
FC Barcelona
94 - 85
Minnesota Timberwolves
118 - 99
Memphis Grizzlies
123 - 115
Milwaukee Bucks
17:45
Paris Basketball
18:30
Anadolu Efes Stambuł
18:00
Zastal Zielona Góra
23:00
New York Knicks
1:30
Oklahoma City Thunder
2:00
Denver Nuggets
17:00
AMW Arka Gdynia
17:00
FC Barcelona
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.